רכב פנאי

ברטרוספקטיבה המוסכים של קרסו מוטורס, על כל יועצי השירות, המכונאים, החשמלאים, וכל העוסקים במלאכת הקודש של מכונאות רכב הפתיעו אותי מאוד לטובה. לא רק הם אלא גם אפילו השירות של קרסו מוטורס, על כל יועצות השירות והבכירות שביניהן – הפתיעו גם הן. היה באמת סוג של חשש כי הרשת איך לומר זאת בצניעות – עטורה בעדויות לא מחמיאות דיו – זאת אדגיש בלשון המעטה.

ובכן מדוע חשוב לציין את העובודות הנ”ל, משורבבות בפרוזה גרועה עד כדי כאב? מדוע להעיב על נפשו של זה או זו בשעת ערב מאוחרת במקום להיות ספון על הספה עת שתשליכי פיצוחים מושלכים ממני והלאה?

ביליתי לאחרונה, או אולי בשנתיים וקצת האחרונות, אממם, קצת יותר מדי במוסכים של קרסו, מה שפחות מתכתב עם העובדה שמדובר ברכב חדש לכאורה, עדיין בתוקף של “אחריות יבואן”. שנתיים ושעתיים על הכביש – נו מה?!

אז עמיתלונן לפני שנתיים החליט להגשים חלום, לאחר חלום הכלב שנותץ על שברו, ולפרגן למשפחתו ולו עצמו רכב “פנאי”. מה גם שזה טרנד “לוהט”. ובאמת לאחר מחקר שוק ועתודה של יועצים הוחלט על ניסאן אקסטרייל טורבו דיזל, 2000 סמ”ק והדגם המפואר. טקנה או משהו כזה. ריפודי עור, גג נפתח, שבעה מושבים, מערכת מולטימדיה, ותוספות שהוספתי דוגמת מגיני רוח ומדרגות צד – בכ”ז שלילדים יהיה יותר נוח לעלות לסיפון.

הפוסט הזה מתייחס אך ורק לדגם הזה, ובפרט לרכב האישי שלי. אין לראות בפוסט הזה כהמלצה או דיס-המלצה לגבי כל רכב אחר או לגבי דגם מקביל “לנסיך” שלי, אני אתייחס כאן רק לרכב שלי ועל החוויה שלי ושלי בלבד לכל הפארסה הזו של רכב שעלה לי למעלה מ-200K שקלים ששולמו ושועבדו לבנק כדת וכדין.

אז מה היה לנו? רכב פנאי, משפחה נורמטיבית (נטולת כלב אמנם) שחיה ביישוב בשרון, רכב שמור שמטופל אך ורק במוסך מורשה של ניסאן. רוב הזמן הרכב משמש אותי בעיקר בנסיעה לעבודה וחזרה ממנה, ובשארית הזמן פשוט עומד בחנייה ומחכה רק לי. אני קצת קשור בלב לרכב שלי אני מודה.

אם יש באגים באוטו? בכ”ז עמיתלונן בודק תוכנה בכיר.

זה החל בנורת מים במיכל הדלק, כן יש כזו תקלה, ומסתבר שיש כזו נורה. ממיר קטליטי נראה לי שהחולף במסגרת אחריות – בסדר, קורה.

הגה שמושך לפתע שמאלה – כיוון פרונט, לא באחריות.

אחת התקלות אם לא “התקלה” כיסא הנהג שלי החל חורק. כן כן, חורק! מכירים את האוטובוסים האלה משנות השמונים שכל מהמורה בכביש גרמה לכיסא לפצוח במסכת פייטנות קפיצית וחורקת במיוחד?! אז כזה!
חפרתי מלא באינטרנט, וכן, מסתבר שזו אחת ממחלות כיסאות הנהג.

את כל התקלות באמת המוסך המרכזי של ניסאן טיפל ופתר באדיבות ובמסירות ובמסגרת האחריות – אין כאן טיפת ציניות, ובאמת כל הכבוד!

באפריל האחרון החלה דולקת נורת מנוע. נורה כתומה כזו, גם הפעם – המוסך טיפל וסידר ואחריות.

לפני שלושה שבועות לערך – היא שוב נדלקה זו הזינזאנה המעצבנת, שוב למוסך. הפעם זה לקח שלושה ימים, הזמינו חלק, ובגלל שהחלק דורש עוד חלק, אז הזמינו את העוד חלק, אבל העוד חלק דרש את להחליף את כל המכלול של החלקים – אדרבא, תחליפו. והם החליפו. ובאמת שירות יוצא מן הכלל ואדיבות ושכרו לי רכב חליפי, ואין בי ובליבי טענה ולו הקטנה ביותר למוסך של ניסאן.

ולקינוח יש רק את התקלה ההיא של האיטום, כי חדרו כמה טיפות בשטיפת רכב, אבל כחובב איטום, אולי עם קצת חומר שנקרא סיקה והכל יבוא על מקומו ביובש ובשלום.

מרוב תסכול שלי, ולאחר שאני מבין שכל מסגרות הסביר כאן כנראה לא החזיקו מים, פניתי אני ביוזמתי לשירות של קרסו, נעניתי באמת באדיבות על ידי יועצת שירות בכירה, גוללתי בפניה את אשר על לבי הכבד, ואמרתי לה שלא לילד הזה פיללתי. אותה יועצת, שבאמת ניחנה ביכולות הכלה עמוקות הבינה ללבי, היא אמרה שבסך הכל מדובר במכניקה ושדברים כאלה יכולים לקרות. נכון, גם אפשר להינשא בשנית ולהישאר בחיים, ואם רק היתה לי אחריות יצרן בפעם הראשונה.

הסכמתי איתה, ובלבי המרוסק אף הוספתי “אבל למה ברכב שלי” ההחמצה הזו, תחושת העלבון וההרגשה הזו של “וואלה, איך אכלתי אותה עם האקס טרייל הזה” וואו זה צובט.

לא ביקשתי דבר מניסאן, לא דרשתי פיצוי ולא רמזתי גם לכזה, אבל היום אותה יועצת בכירה חזרה אליי והציעה לי 400 ש”ח זיכוי לכל מטרה שאבחר, בין אם זה חלק מעלות טיפול או חלק מאביזר לרכב שאחליט לרכוש. הופתעתי לטובה, היא רק הוסיפה שאאשר לה את זה הזיכוי – לא ממש הבנתי מה יש לאשר, עד שקיבלתי את הטופס למייל.

מדובר בחוזה! מדובר בחוזה שמבטיח את “שתיקתי” ושלא יהיו לי טענות אי אילו ואחותן לגבי הטיפול ברכב עד היום! הנה כזה ממש:

“מחווה מסחרית” הם קוראים לזה. אנחנו נספק לך מחווה של 400 ש”ח ואתה – תסתום!

מילא הייתם פשוט שולחים טופס זיכוי ע”ס 400 ש”ח. ואולי זה לא היה הפיצוי הכי “הכי” אבל באמת היה נחמד לי לקבל אותו או לפחות לשמוח לאיד שקיבלתי בכלל משהו ושבאמת אכפת שם למישהו באמת מהמוצר שאתם משווקים. מיכל דלק לרכב עולה באיזור ה- 330 ש”ח, אבל 400 ש”ח?! על דמי שתיקה?!

השירות שלכם מצויין קרסו – אבל זה כבר ממש עלבון באינטילגנציה של לקוח אחד שלכם לפחות. ואיכשהו, בתור מישהו שכבר הכיר כמה רכבים בחייו – איכשהו נראה לי שאוותר עליכם בפעם הבאה שאשקול לקנות רכב פאקינג פנאי בקצת יותר מ-200000 ש”ח!

קרסו מוטורס
Nissan Israel ניסאן ישראל

עמיתלונן

קרסומוטורס
דמי שתיקה

 

 

 

 

 

 

 

 

4 thoughts on “רכב פנאי

 1. היי עמיתלונן !
  גם לי יש אקסטרייל ברמת אבזור גבוהה – “טקנה” עם ריפודי עור (1.6 טורבו,2017,אני צנוע) וכמובן יש את בעיית כסא הנהג החורק…
  לא הבנתי אם הצליחו לתקן לך את הבעייה עם הכסא החורק ואם כן אז איך?
  במוסך קרסו באזור התעשייה סגולה,פ”ת פרקו את הכסא ושימנו אותו לטענתם וזה עזר בתכלס לשבוע בערך.
  יש לך עוד תובנות בקשר לרכב מניסיון?
  תודה וסליחה על התגובה המאוחרת בהחלט…

  1. אהלן וברוכים הבאים למועדון.
   מוסך מרכזי ניסן בת”א שברחוב ריב”ל תיקן את הכיסא שלי.

   טיפלתי שם כי עבדתי קרוב יחסית, אני חושב שגרזו אותו והבעייה נפתרה.

   מה גם שהיום הרכב של אשתי והיא גם שוקלת הרבה פחות ממני, אני חלילה לא טוען לזה שאני שמן, אבל אני עובד חזק מאוד על תזונה. מדהים שיש עוד מקרה מתועד כזה בארץ. מסתבר שבחו”ל העניין די שכיח.

   בהצלחה!

 2. שלום רב,
  ברשותי ניסן אקס טריילר 2020 נקנה חדש
  וכבר פעם שלישית שאני נמצא במוסך של ניסן באשדוד בעקבות נורת מנוע כתומה
  בבירור עם המוסך מדובר על התחמצנות שמן
  השמן מתחמצן כל 6-9 אלף קילומטר
  זה לא נשמע לי הגיוני
  האם זה תקלה נפוצה ? האם אנשים נוספים נתקלו בבעיה זו?

  1. כן, הרכב שלי נרכש באוגוסט/2020 ואני כבר פעם 4 במוסך על אותה התקלה בדיוק, אני מתכוון לאסוף כמה שיותר אנשים ולארגן תבעיה ייצוגית נגד קרסו מוטורס את אין להם כרגע פתרון מלבד להחליף שמן ופילטר ואני לא מתכוון להמשיך ככה, פשוט טעות של קנייה הרכב הזה, עוגמת נפש ולא מקובל שרכב שעלה מעל 200,000 ש”ח מבלה במוסך כמו רכב בין 30 שנה.
   תשאיר לי מייל שלך ונתחיל לאסוף את כל ה”נפגעים”.
   חייבים לקבל פתרון.

?רוצה להשאיר תגובה