איך החיים נראים לפתע 15 שעות ללא אינטרנט - מהוט באהבה

HOT or NOT

כל איזה 10 דקות? הוט מאז אתמול בשש בערב, אני זורק מבט אל עבר מודם הכבלים שלי, סופר את הנוריות שדולקות ורק נורת האון-ליין כבוייה. תקלה בהוט. ניתקתי את המודם, ניתקתי, נשבע לכם ניתקתי. אפילו שמתי טיימר לשלוש דקות לפני שחיברתי מחדש לחשמל – לא עזר. התפללתי, פיזרתי מלח מסביב ונורת האון ליין ממאנת להאיר פניה. פתאום תקלה. נסגר עכשיו השיבר של האינטרנט ואני צריך להיות סוציאלי פתאום עם בני ביתי. קשה להיות מנותק לפתע מן המרשתת או בשפת יומיום רדודה – ‘לעזעזל, שוב אין לי אינטרנט?’. מספיק שאיזה טרקטור עלה על איזה כבל, או סתם איזה עכבר כירסם להנאתו את הטרקטור שקרע את הכבל? הפסקת חשמל, או נגיד קצר חשמלי? לא לא נגיד שהיתה חדירת מי תהום שנקוו אל ארון השרתים וגרמו לרצף קולוסאלי של תקלות, ובקצה השני של העולם החלה סופת הוריקן כתוצאה ישירה מכל הנזכר לעיל, או שפשוט כל מודמי הכבלים בעולם חברו יחדיו והכריזו על סכסוך עבודה! ככה זה באביב.

לסיכום הפתיח מלמעלה – אני מתוסכל ועצבני ולאו דווקא בסדר הזה. בסך הכל? בסך הכל תקלות קורות וזה בסדר. כלומר יש כנראה איזו סטטסיטיקה מדידה שכל נותן שירות אמון עליה, עם אחוז מסויים של סטייה מן הנורמה נקרא לזה, או חלילה תקלות. ואתם יודעים מה? אני דווקא בעד תקלות! כן לומדים המון מתקלות, זה משפר המון דברים בסופו של תהליך ואם למדנו משהו מזה אז הרווח הנקי הוא כמובן שלנו. נשאלת השאלה למרות זאת, באיזה מחיר? מה זה אומר מחיר סביר פר תקלה, איך מגדירים תקלה וכמה באמת אפשר לענות לקוחות עם תקלות שחוזרות על עצמן כאילו כלום. כל עוד הלקוח ישלם, וכל עוד הלקוח שוכח מהר – אז אולי זה לא כזה נורא, יש לנו מלא לקוחות והם סופגים הכל.

אז בבקשה, גם ביום חמישי שעבר חוויתי ניתוק מהוט. גילוי נאות, הוט הם התשתית של האינטרנט הביתי שלנו. כמו לקוח טוב, נו מהמתלוננים האלה, טלפון לשירות הלקוחות ואכן הנציגה אישרה לי בטלפון שהתקלה היא למעשה בכל האיזור, קרי רחוב לוכסן שכונה. ואחרי שעתיים הרשת חזרה, אכן מבאס אבל קורה, תקלה.
גם עבורי זה לא היה אסון, אפילו יש לי מן מוטו בחיים של לקחת הכל בפרופרוציות, אז לא עשיתי מזה ביג דיל והמשכתי כרגיל את יומי. ודווקא אני, באופן אישי די מרוצה מיציבות הקו של הוט ובאמת שתקלות הן ארוע נדיר, עד עתה.

פתאום! אתמול, שוב באיזור שש בערב, הפתעה! שוב תקלה איזורית, שוב ניתוק והפעם זה כבר הרבה פחות כייף, יש לי דברים שאני עושה על גבי הרשת, הבת הקטנה שלי רוצה לראות סרטים ביוטיוב, או בטלויזיה שמחוברת לרשת, אשתי רוצה להוריד מתכונים לאייפד, היא אוספת מתכונים ופעם זה יהיה לי שווה אני בטוח. ואנוכי עסוק בדברים הרגילים שלי ברשת. אז למה שוב תקלה? למה שוב פעם אנו צריכים לסבול ניתוק של למעלה משלוש וחצי שעות, אפילו שהבטיחו לתקן עד עשר וחצי בערב? ומה סיבת התקלה? אז עמיתלונן באמת מתרגז, ואני נכנס דרך רשת סלולרית לשירות של הוט בפייסבוק ותוהה ואף מתלונן על טיב השירות? ולמה ככה אני סובל? ומי יזכה ומי ישפה או יפצה אותי, ולמה לא אמרו? ושזה לא בסדר כל שלושה ימים לעשות לנו כזה קטע! זה לא שאני מקבל חלילה תשתית בחינם.

התשובה מהוט כמובן לא אחרה להגיע, לרבות יירוט של ציוצים שלי בטוויטר. וכך כותב לי נועם – רכז מדיה חברתית במייל שנשלח אליי, כנראה, מטעם שירות הלקוחות של הוט, ובין היתר מעדכן בגוף המייל שמחלקת ההנדסה אמורה עד עשר וחצי לפתור את התקלה, וגם כותב: “…בנוסף, על פי נהלי חברה אנו דנים בזיכוי\פיצוי רק לאחר סיומה המוחלט של התקלה. אנא עדכן כאן יותר מאוחר באם השירותים חזרו לסדרם…”
כלומר, אני, כרגע נטול אינטרנט בעל כורחי, אני לא באמת יודע מה זה אומר סיום מוחלט של תקלה, ומה אם זו תקלה שחוזרת ונשנית לילות כימים, ומה אם עכשיו אהיה מנותק לאיזה שבוע, בדיוק כמו שמכון הכושר שלי לפתע נסגר על למועד בלתי ידוע?
ובנוסף לכל זה, אני הוא זה שצריך לעדכן באם השירותים חזרו לסדרם?! אולי אצא במחולת עם מגהפון ואכריז ברחביי הבניין ואו, הרחוב, ואו, השכונה שהרשת של הוט שוב איתנו, ואוודא כי התקלה אכן הסתיימה באופן ‘מוחלט’. ואז כל השכנים ירדו עם הפיג’מות, וגם הילדים, וגם הכלבים, ונעשה פריסה בפארק, ועוגות, וג’חנונים, וריקודים, וקולולו. וכולנו, יחדיו, נחגוג את חזרתה של הרשת, בסימן הנורת און-ליין המסכנה שחזרה להבהב במחוזותינו אנו. כן זה ללא ספק מה שמצופה ממני כלקוח של הוט, תעדכן אותנו, ברור! ואם לא אז תבוא מחר ונראה. נראה לי שראיתי יותר מדי סרטים. ת’כלס – אני כבר ארבע שעות בלי רשת.

נראה לכם שמישהו שם בהוט התנצל על אי הנוחות? נראה לכם?! וגם לך תרדוף עכשיו אחרי הוט ותבקש פיצוי או זיכוי חלילה על הפגיעה באיכות השירות. בסך הכל לא היה אינטרנט כמה שעות אז מה קרה? תחליק את זה וזהו, אז קרה עוד פעם אחרי כמה ימים, קצת סובלנות נו באמת? האם יבוא זיכוי אוטומטי מהוט? האם חלילה רחמנא ליצלן והס מלהזכיר יבוא פיצוי אוטומטי מהוט? חוששתני שלא. לא זכור לי אי פעם שמי מנציגי הוט צלצל אליי בנושא תקלה שפעם קרתה לי, ואמר לי כך : “שמע עמית, זוכר שלפני כמה ימים ניתקנו לך את הרשת? אז אני מצלצל לבשר לך שבצעד חסר תקדים, ולפנים משורת הדיו החלטנו לפצות אותך באיזה חודשיים עלינו” – ללא צל של ספק ראיתי יותר מדי סרטים. אם רציתי לפרסם את הפוסט הזה אתמול? אז רציתי. אבל ממש לפני 30 דקות חזרה לי, בינתיים, הרשת. לפחות עד הפעם הבאה.

מירב אומרת שאולי אני מתוסכל בימים האחרונים יתר על המידה כי אני גם לא מתאמן? ראשית אני מתוסכל תמיד, זה עניין סובייקטיבי כזה של אופי, אבל המועדון כושר שלי עדיין סגור, וגם הם, הולמס פלייס לא טרחו לחזור אליי אפילו שהם הבטיחו בעמוד הפייסבוק שלהם שייצרו עמי קשר. היום הגדלתי לעשות ותזכרתי אותם – אני עדין ממתין. אז אין לי אינטרנט וגם אין לי מכון כושר להתאמן בו. מי שרוצה תזכורת לגבי מועדון ההלומס פלייס – זה בפוסט הקודם. וכן, גם אצלהם זאת סוג של תקלה.

וכף נסתיימו להן 15 שעות ללא אינטרנט. ואני כבר חשבתי לתומי בנוסף לנתק את החשמל, לשים עליי כמה פרוות ולצאת יחף לרחוב לצוד ממותות לרבות שאיבת מי תהום מאיזה באר. אה ו…הוט? אני אשמח לשמוע ממכם תגובה ממש כאן, יופי של מדיניות יש לכם – שלכל הלקוחות שקרתה להם כזו תקלה כואבת, אמורים לצלצל אליכם ולבקש זיכוי או פיצוי חלילה, קיוויתי אולי שזה יהיה הפוך, אז קיוויתי.

ובנימה אופטימית זו, שיהיה לכולנו חג עצמאות שמח.

 

עמיתלונן

מחשבה 1 על “HOT or NOT

 1. לאחר דין ודברים עם נציג הוט דרך פייסבוק – הנ”ל נאותו לפצות אותי באיזה קפה ומאפה.
  ואם בנוסף הייתי גם מנוי לטלוויזיה אז אולי גם היו פותחים לי כמה ערוצים על חשבונם לתקופת מה.
  הנה המייל:
  “קיבלת תגובה לפנייתך מ- תמיר – רכז מדיה חברתית – תמיכת אינטרנט וטלפון
  תוכן התגובה: בהמשך לשיחתנו עמית, סוכם על הטבה חיצונית של שובר קפה ומאפה שתשלח לך מחר למספר שציינת. בברכה, תמיר”

  רק חבל שאני לא אוכל בצקים, עכשיו דמיינו 300 כמוני מתלוננים על אותה תקלה בשבוע שעבר, ומקבלים את אותו הפיצוי בנוסף? להוט כדאי אולי לפתוח איזה בית קפה. או שאולי בעצם עדיף שלא.

?רוצה להשאיר תגובה

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE